Net Haber

26 Haziran 2016

Sitenize Ekleyin : :  
MEDYA
   30.01.2014 12:18       0 Yorum    

Mümtazer Türköne, Şefkat Tepe'yi ti'ye aldı

Untitled document

Zaman'ın keskin kalemlerinden Mümtezer Türköne, STV'nin tepki toplayan dizisi Şevkat Tepe'yi canlı yayında tiye aldı, Zaytung'dan alıntı yaptı

Habertürk ekranlarında yayınlanan Türkiye'nin Nabzı'nda konuşan Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne'den şaşırtan bir dizi eleştirisi geldi. Son dönem kaleme aldığı keskin yazılar ile dikkat çeken Türköne, STV'de yayınlanan Şefkat Tepe'yi canlı yayında fena halde tiye aldı.

Şefkat Tepe'yi bu kez Zaman yazarı vurdu

Gülen cemaat ile AKP arasındaki savaşınmasaya yatırıldığı programda cemaatin ve Fethullah Gülen'in Kürt sorununa bakış açısı tartışıldı. Cemaat bünyesindeki medyanın konuya yaklaşımının gündeme geldiği polemikte Mümtazer Türköne'nin Şevkat Tepe çıkışı damga vurdu. Programın diğer konuklarından olan ve milliyetçi görüşleriyle tanınan Ümit Özdağ'ın Şevkat Tepe ile aynı paralalde olduğunu kaydeden Türköne, dizi için Zaytung'da yapılan bir espriyi de alıntılayarak şaşırttı.

STV'de öldürülen PKK2lı sayısı 1 milyonu  gçeti

Türköne "Ümit Özdağ ile aynı paralelde Samanyolu TV'de devam eden Şevkat Tepe dizisi var. Sadece o var, onunla ilgili eleştiriler de var. Zaytung haberi vardı mesela Şevkat Tepe'de öldürülen PKK'lıların sayısı bir milyonu geçti deniliyordu." dedi.

STV'nin en çok eleştiri alan dizisi

Şevkat Tepe, STV'de yayınlanan diziler arasında en çok tartışma konusu olan yapımlardan. Kürt sorunu temalı diziler arasında "çözüm karşıtı" tavrıyla sert eleştirilere hedef olan dizi bir çok gözlemciye göre Gülen Hareketi'nin konuya bakışını özetlediği için önem arzediyor. Çözüm süreciyle birlikte uzun bir süredir bölgede bir çatışma ve can kaybı olmamasına karşın Şevkat Tepe'de hala kan gövdeyi götürmeye devam ediyor.

Şefkat Tepe    Mümtezer Türköne    İzle    Video    Haber    Haberi    Haberler    Haberleri    STV   


Bu Videoyu Paylaş :