Net Haber

26 Haziran 2016

Sitenize Ekleyin : :  
POLİTİKA
   25.12.2013 14:21       0 Yorum    

Erdoğan Bayraktar'dan istifa konuşması

Untitled document

Zafer Çağlayan ve Muammer Güler'in ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar da istifa etti.

Türkiye'yi sallayan istifaya Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar imza attı. Bayraktar AK Parti'yi sarsacak bir açıklamayla istifasını verdi. 

Erdoğan Bayraktar'ın sadece bakanlıktan değil, AK Parti milletvekilliğinden de istifa ettiğini duyurdu.

Önüme metin koydular

Bayraktar, ''Tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Bugün bize bir istifa metni ve deklarasyon metni gönderildi. Böyle bir durumda bunun yanlış olacağını düşünüyorum. Hayırlı olsun'' dedi.

Başbakan da istifa etsin

Bayraktar NTV’de yaptığı açıklamada ise ‘Başbakan’ın istifa etmesi gerekir’ dedi.

İşte olay açıklama

*''Ben müsaadenizle basın açıklaması şeklinde çok kısa ifadelerde bulunmak istiyorum. 17 Aralık tarihinde yapılan operasyon dosyasında şahsımı rencide edecek veya izah edemeyeceğim hiçbir husus yok. 

*Ancak Sayın Başbakan'ın istediği Bakanla çalışmak veya istediği bakanı görevden almak en tabi hakkıdır ve yetkisidir. 

*Fakat rüşvet  ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyonu yayınlayınız şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Etmiyorum çünkü, soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan'ın onayıyla yapıldı. 

*Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için sayın Başbakan'ın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletime saygılar sunuyorum.''

Erdoğan Bayraktar    Başbakan Da İstifa Etsin İzle    Erdoğan Bayraktar İstifa Açıklaması İzle    Erdoğan Bayraktar\'ın İstifa Konuşması İzle. Erdoğan Bayraktar NTV Konuşması İzle. Erdoğan Bayraktar 25 Aralık 2013 Açıklaması İzle.   


Bu Videoyu Paylaş :