Net Haber

28 Haziran 2016

Sitenize Ekleyin : :  
POLİTİKA
   01.11.2013 11:57       0 Yorum    

Nimet Baş'ın Şafak Pavey eleştirisi

Untitled document

CHP milletvekili Şafak Pavey'in mecliste yaptığı başörtüsü konuşması sosyal medyada alkış alırken bazı isimleri çıldırttı. 

En sert tepkilerden biri AK Parti milletvekili Nimet Baş'tan geldi. Baş canlı yayında, "Bu yakıştı mı şimdi bir kadın milletvekiline. Mecliste böyle bir günde yapılacak bir konuşma" diyerek kızgınlığını ortaya koydu. 

Pavey'in genel kuruldaki konuşması sosyal medyada büyük yankı bulurken geniş çevrelerden övgü almıştı. Pavey'e ağır eleştiriler hükümete yakın köşe yazarlarından geldi. 

İlk taşı Ayşe Böhürler attı: Bu nefret söylemidir

Yeni Şafak yazarı ve AKP'nin kurucu kadrolarından Ayşe Böhürler, Şafak Payev'in konuşmasına Twitter'dan ilk tepki gösteren isimlerden oldu. 

İşte Böhürler'in Payev'i hedef alan o tweet'leri:

*Şafak Pavey yine yaşadığı yeri unuttu,nefret ettiği bir ülke ve insanları hakkında konuşuyor sanki.Konuştukları kendi cümleleri mi acaba?

*Ah Şafak ah! Hiç bir zaman bu ülkeyi sevemedin. Bu ülkeye hep hayran olduğun batılı  oryantalist bakış açısı ile baktın.

*Şafak Pavey muhafazakarları başörtüsü özgürlüğü üzerinden dövüyor?Kendi nefret duygularını yansıtyor,kadın özgürlüklerini savunmuyor

*Şafak Pavey'e nefret söylemi çok yakıştı! Bu söylemi yönelttiği insanların içinde ona çok emeği geçmiş insanlar da var. İlginç!

Nimet Baş çok kızdı: Bu yakıştımı şimdi?

Ak Parti İstanbul Milletvekili Nimet Baş da tepkisini canlı yayında sergiledi. Görüş Farkı programına konuk olan Nimet Baş hayli kızgın görünüyordu. Pavey için şunları söyledi;

-"Bu yakıştı mı şimdi bir kadın milletvekiline. Mecliste böyle bir günde yapılacak bir konuşma. O açıkçası kendisini ayrıştırırken çok yakışıksız bir konuşma yaptı. Bir cümlesi çok rahatsız ediciydi; 'AKP'li vekillerin kimi vekillerin saklamalarından utanıyorum.' Ne hakla diyorum. Kimsenin eşinden utandığı yok, rencide olduğu yok. Bunlar için incinmesine de gerek yok."

Nimet Baş    İzle    Video    Haber    Haberler    Ayşe Böhürler    Şafak Pavey    Görüş Farkı    Nimet Baş Şafak Pavey Eleştiri   


Bu Videoyu Paylaş :