Net Haber

01 Temmuz 2016

Sitenize Ekleyin : :  
POLİTİKA
   19.02.2013 09:46       0 Yorum    

BDP'li Önder ile çevik kuvvet amirinin tartıştığı an

Untitled document

İmralı sürecine destek aramak amacıyla Sinop'a gelen ve bazı vatandaşların kendilerine tepki göstermeleri üzerine bir öğretmenevinde BDP'li diğer milletvekilleriyle birlikte mahsur kalan Sırrı Süreyya Önder, bölgeye gelen çevik kuvvet amiriyle tartıştı.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)'nin İmralı sürecine destek aramak amacıyla çıktığı Karadeniz turu kapsamında geldikleri Sinop’ta 9 saat boyunca bir öğretmenevinde mahsur kalan BDP'li milletvekilleri kentten ayrıldı. Binada mahsur kalan BDP’li vekiller ile polis arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı. Öğretmenevindeki son durumu yerinde incelemek üzere olay yerine gelen çevik kuvvet amiri Oğuz Lale, BDP’li Sırrı Süreyya Önder’in tepkisiyle karşılaştı. Yeterli emniyet kuvvetinin gelmediğini savunan heyete karşılık, “Polis var, şu an polislerimiz binayı muhafaza etmeye çalışıyor” diye konuşan emniyet amirine tepki gösteren Sırrı Süreyya Önder, “Polis mutfaktan içeriye 2 tane genç alıp yukarıya gönderdi. Ben bunu İçişleri Bakanı'na da geçiyorum, Başbakan'a da geçiyorum” dedi. Konuyla ilgili tespitlerin yapılacağını söyleyen Lale’ye karşılık Önder, “Bize bir şey olduktan sonra sen istediğin kadar tespit yap. Çok diplomatik ifadeler, polis merdiven getiriyor bayrak astırıyor” dedi.

Sırrı Süreyya Önder    Polis    Sinop    BDP Milletvekili    Tartışma    İmralı Süreci    Destek    Karadeniz    Tur    Çevik Kuvvet Amiri    Oğuz Lale   


Bu Videoyu Paylaş :