Net Haber

01 Temmuz 2016

Sitenize Ekleyin : :  
FRAGMAN
   26.12.2012 17:15       0 Yorum    

Demet Akbağ'ın yeni filmi 'Hükümet Kadın'

Untitled document

Sermiyan Midyat'ın yazıp yönettiği, Demet Akbağ'ın yanı sına çok sayıda usta oyuncunun rol aldığı 'Hükümet Kadın'ın tanıtım filmi bugün yayına girdi.

 

Davacı, Tersine Dünya, Vizontele, Vizontele Tuba, Neredesin Firuze, Organize İşler, O… Çocukları, The Net 2.0, Kurtuluş Son Durak ile seyircinin karşısına çıkan, Ata Demirer’le birlikte oynadığı Eyyvah Eyvah serisinde Firüzan’a hayat veren ve uzun süre konuşulan bir performansa imza atan Demet Akbağ, şimdi de Hükümet Kadın’da 8 çocuklu, Güneydoğu’nın ilk kadın belediye başkanı Xate’nin komik hikayesini beyazperdeye taşıyor.

Filmin senaryosunu ve yönetmenliğini üstlenen Sermiyan Midyat'ın da aralarında bulunduğu kalabalık bir oyuncu kadrosuna sahip film, 1 Şubat'ta vizyona girecek!

Filmin konusu:

8 Çocuklu Midyatlı sıradan bir kadın olan Xate'nin komşularından tek farkı, kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıydı. Birgün, başına gelenler onun da Midyatlıların da hayatını değiştirir. Okuma yazması olmayan Xate, Midyat Belediye Başkanı olur. Mutfak işlerine girişir gibi giriştiği devlet işlerinde çocuklarının kendi aralarındaki çocukça rekabeti Midyat halkına kahkahalar attıran maceralara neden oldu. Ama hiçbir şey Xate'yi yolundan döndürmez.

Hükümet gibi kadın Xate, işleri elinin hamuru ile çözmenin yolunu her seferinde bulur. Midyat'ta henüz kimse farkında olmasa da sadece onun için değil tüm ülke için hayat eskisi gibi değildir aslında.

 

Demet Akbağ    Hükümet Kadın    Sermiyan Midyat    Fragman       


Bu Videoyu Paylaş :