Net Haber

02 Temmuz 2016

Sitenize Ekleyin : :  
YAŞAM
   20.12.2012 14:54       0 Yorum    

Yalova'da karakış !

Untitled document

Yalova'da yurdun bazı bölgelerini esir alan kar yağışı etkisini gösterdi.

Kar yağışı, şehrin yüksek yerlerinde hayatı olumsuz etkiledi. Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre yükseklerde kar kalınlığının 10 cm. olduğu bildirildi.

Yalova'ya bu yılın ilk karı yağdı. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, özellikle Yalova-Bursa karayolu arasındaki Süpürgelik Mevkii'nde etkili olurken, vatandaşlar yolda kalmamak için araçlarına zincir taktı. Karayolları ekipleri de kar küreme çalışması yaptı. Diğer yandan yetkililer, yol durumuna göre tuzlama çalışması yapılabileceğini söyledi. Bu arada bazı vatandaşlar, kartopu oynayarak keyifli dakikalar yaşarken, bazıları da yoğun tipi nedeniyle yolda yürümekte zorluk çekti.
Diğer yandan Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, kar yağışının okullarda tatili gerektirecek derecede olmadığını ifade etti. Yurtman, kar yağışının artması durumunda öğrencilerin okullara gidiş gelişlerde zorluk yaşadıkları takdirde, valilik kararı ile okulların tatil edilebileceğini kaydetti.
Ayrıca Yalova İl Özel İdaresi de kar ve tipi nedeniyle harekete geçti. 7 araçla nöbette bekleyen İl Özel İdaresi ekiplerinin, 2 grayder ile Kurtköy, Sugören, Güneyköy ve Ortaburun'da çalışma yaptıkları bildirildi. Yapılan açıklamada, herhangi bir köy yolunun kapalı olmadığı dile getirildi.

Yalova    Kar    Meteoroloji    Bursa   


Bu Videoyu Paylaş :