Net Haber

29 Haziran 2016

Sitenize Ekleyin : :  
FRAGMAN
   19.12.2012 08:46       0 Yorum    

Ateşli sevişme yine olay yarattı

Untitled document

Dizinin örf ve adetlerine uymadığını savunan vekiller, televizyon denetleme kurumunu göreve çağırdı.

GAZETECİLER.COM - Türkiye'de yayınlandığı sırada büyük tartışmalar kopartan Beren Saat'in başrolünde oynadığı Aşk-ı Memnu dizisi Pakistan'da bir televizyon kanalı tarafından yayınlanmaya başlayınca "kıyamet" koptu.
 
Dizinin örf ve adetlerine uymadığını savunan vekiller, televizyon denetleme kurumunu göreve çağırdı.
 
Örf ve adetlerimize uygun değil
 
Vatan gazetesinin haberine göre Aşk-ı Memnu'nun etkisi dizi sona erdikten sonra da Ortadoğu ve Balkanlar'da hissedilmişti. Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ'un başrollerini üstlendiği dizi dün Pakistan'ı karıştırdı.
 
Vekiller bir basın toplantısı düzenleyerek Urduca yayınlanan dizinin Pakistan halkının örf ve adetlerine uymadığını açıkladı. Komite, "Türk ve İspanyol yapımı diziler bizim adetlerimize uygun değil" diyerek televizyon kanallarını ve televizyonların kontrol mekanizması PEMRA'yı topa tuttu. Vekiller, "PEMRA herşeyi yayınlıyor. Buna karşı gelmek istediğimizde ise mahkemeler karşımıza çıkıyor" dedi.
 
İthal edenler cezalandırılacak
 
Dr. Saeeda Ikbal, "Denetimler çok yetersiz kalıyor. Yabancı yayınların denetimi hiç iyi değil. Hint yapımı eğlence programlarını yasaklayan denetim kurulu neden Türk ve İspanyol dizileri yayından kaldırmıyor" ifadesini kullandı.
 
PEMRA yetkilileri ise "Bu dizilere yasak geldi. Mahkeme tarafından da onaylandı ama Sindh mahkemesi bu karara itiraz ederek yasağı kaldırdı" açıklamasını yaptı.
 
PEMRA'nın başkanı Abdullah Cabbar ise, "Sadece yabancı programlar değil yerli programlar da denetimden kaçıyor. Lahore ve İslamabad'daki mahkemeler elimizi kolumuzu bağladı" diyerek yaşadığı çaresizliği anlattı. Enformasyon Bakanı Chaudhry Raşit ise "'Kanallar reklam için bu yola başvuruyor. Sadece %10 yabancı yapım kullanılabilir. Bunu ihlal edenler cezalandırılacak" açıklamasını yaptı.
 
Taliban kanalı bombalarız demişti
 
Aşk-ı Memnu 2011'de Afganistan'da Taliban'ın tepkisini çekmişti. Dizinin ahlaksız olduğunu açıklayan Taliban, programın yayınlandığı kanalı bombalama tehdidinde bulunmuştu.

Bihter    Behlül    Sevişme    Sahne    Mahkeme    RTÜK    Ceza    Aşk-ı Memnu   


Bu Videoyu Paylaş :