Net Haber

28 Haziran 2016

Sitenize Ekleyin : :  
YAŞAM
   09.07.2012 11:33       0 Yorum    

Şanlıurfa'da kız kaçırma kavgası!

Untitled document

Şanlıurfa'nın Bozova İlçesi'nde, akraba 2 aile arasında kız kaçırma nedeniyle kavga çıktı.

Kavga jandarma müdahalesi ile sonlanırken, kent merkezindeki hastane önünde de kavgaya tutuşan ailelerden 6 kişi yaralandı. Polis, kavga sonrası 11 kişiyi kovalamaca sonucu yanlarındaki bıçak ve sopalarla yakalayarak gözaltına aldı.

İlk olay, dün öğleden sonra Bozova'nın Sesigür Köyü'nde meydana geldi. Aynı soy ismi taşıyan birbirine akraba Şeker ailesi mensupları arasında kız kaçırma meselesinden tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışmada aileler birbirine tüfek, taş ve sopa ile saldırdı. İbrahim Halil Şeker, Reşit Şeker ve İbrahim Şeker'in yaralandığı kavga, jandarmanın müdahalesi ile sonlandırıldı.

Hastane önünde de kavga

Güçlükle yatıştırılan kavga sonrası öfkeli aileler, bu kez İbrahim Halil Şeker'in tedavi gördüğü Balıklıgöl Devlet Hastanesi önünde karşı karşıya geldi. Aynı nedenle tartışmaya başlayan aileler, burada da birbirine bıçak ve sopalar ile saldırdı. Hastane polisinin yetersiz kaldığı ve ortalığın savaş alanına döndüğü kavga, takviye polis ekiplerinin gelmesiyle sonlandırıldı. Kavgada Zeki, Reşit ve Veysel Şeker yaralandı. 3 yaralı acil serviste tedavi altına alınırken, 7 kişi gözaltına alındı.

4 şüpheli kovalamacada yakalandı

Gerginliğe yol açan kavga sonrası polis, kaçan 4 şüphelinin içinde bulunduğu otomobilin peşine düştü. Polisin tüm uyarısına rağmen Gaziantep yönüne kaçan otomobilde bulunan 4 şüpheli, 5 kilometrelik kovalamaca sonucu durduruldu. Otomobilden indirilen şüpheliler yere yatırılıp elleri arkadan kelepçelenerek gözaltına alındı. Otomobilde yapılan aramada 1 tabanca ile çok sayıda sopa ele geçirilirken, şüphelilerin kaçış güzergahı üzerinde yola attıkları ileri sürülen 1 satır ve bıçağa da el konuldu.

Yaşanan olay sonrası yeni bir kavga ihtimaline karşı polis yaralıların tedavi gördüğü hastanelerde, jandarma ise akraba ailelerin yaşadığı Sesigür Köyü'nde güvenlik önlemi aldı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Hastane    Kavga    Şanlıurfa    Bozova    Kız Kaçırma    Şüpheli   


Bu Videoyu Paylaş :